Спеціальні потреби

Теффт: призупинення видачі американських віз росіянам – результат рішення Кремля


Джон Теффт

Посол США Джон Теффт відповів на запитання користувачів соціальних мереж

Призупинення видачі віз посольством США в Москві - «реальні наслідки» дій російського уряду і МЗС, спрямованих на обмеження чисельності персоналу американського дипломатичного відомства, а зовсім не відповідь на демарш.

Про це сказав посол Джон Теффт, відповідаючи на запитання користувачів соціальних мереж. Його відповіді, зняті на відео, були виставлені в середу на сайті посольства.

Як зізнався посол Теффт, йому гірко усвідомлювати, що в деяких російських ЗМІ ця історія подається як «цинічна спроба» з американської сторони покарати таким чином росіян у відповідь на вимогу скоротити чисельність кадрового складу дипвідомства.

«Це зовсім не так, - підкреслив посол. - Це не помста! Але наш штат був скорочений до такої міри, що нам довелося перерозподіляти свої кадрові ресурси для вирішення цілої низки завдань. І видача віз - одна з них. Ми зробимо все, що в наших силах, щоб поліпшити ситуацію з візами, але ми намагаємося бути з росіянами відкритими і відвертими. Слід мати на увазі, що це результат рішення російського уряду ... »

Торкнувшись долі співробітників, яких торкнулися вимушені скорочення, Джон Теффт зауважив, що «це все, в цілому, дуже сумно».

«Найважче нашим російським співробітникам, - додав він. - І в добрі, і в погані часи вони працюють заради однієї мети: допомогти Росії і Америці знайти взаєморозуміння. І по відношенню до багатьох з них - висококваліфікованих фахівців, робітників, співробітників служби безпеки і інших - ми були змушені прийняти нелегкі кадрові рішення».

За словами посла, його це сильно пригнічує, але в дипвідомстві США намагаються допомогти співробітникам, які потрапили під скорочення, знайти роботу.

Разом з тим, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова раніше стверджувала, що це було «не рішення», а лише «пропозиція» з боку Росії. «Саме американська сторона якраз прийняла рішення про скорочення свого персоналу. Це була зовсім не російська вимога», - заявила вона.

У свою чергу, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров пояснив рішення США бажанням Вашингтона викликати невдоволення росіян діями російської влади.

Нагадаємо: в результаті скорочень, посольство США в Росії призупинило видачу неімміграційних віз з 23 серпня по 1 вересня. Видача поновиться 1 вересня, але буде відбуватися на території РФ виключно в Москві. Робота консульств в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоці з видачі віз припинена на невизначений період.

Дивіться також: Чи відійде Трамп від курсу зовнішньої політики Обами? Оцінки експертів

Чи відійде Трамп від курсу зовнішньої політики Обами? Оцінки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

XS
SM
MD
LG