Спеціальні потреби

Актуально

Китай співпрацює з Росією проти американської розвідки - ЗМІ

Лідери Китаю та Росії

Стало відомо, що Китай ділився розвідданими з Росією.

Агентство має "серйозні вказівки" на те що Китай ділився результатами своєї контррозвідки з Росією, де деякі агенти ЦРУ використовували подібну систему таємного зв'язку

Упродовж двох років, починаючи з кінця 2010 року, китайська влада викрила мережу американської розвідки по всьому Китаю. Було страчено десятки людей, підозрюваних у шпигунстві на користь США. Про це повідомляє видання Foreign Policy.

Зараз, через вісім років після цих подій стало відомо, що ЦРУ тоді втратило систему зв'язку, яку воно у той час використовувало для взаємодії з джерелами. Вважається, що агентство недооцінювало здатність Китаю проникнути в американську мережу.

Один з колишніх високопосадовців ЦРУ також повідомив, що агенція має дані, які вказують що Китай ділився розвідданими, які отримала контррозвідка країни з Росією. Агенти ЦРУ використовували у Росії систему таємного зв'язку подібну до тої, яка використовувалась США у Китаї.

У той час коли розвідувальна мережа агентства була розкрита в Китаї, втратився зв'язок і з багатьма російськими агентами. Окрім слів агента, це підтверджує січневий матеріал NBC News.

"Ви могли б сказати, що китайці не здогадаються. Але Міністерство державної безпеки Китаю (яке займається внутрішньою і зовнішньою розвідкою, - ред. ГА) вміє залучати потрібних людей", - розповідає колишній співробітник американської розвідки.

Вважається, що викрити мережу агентів ЦРУ у Китаї вдалось завдяки переходу працівників американської розвідки на бік Пекіну . Щоб вивести американських агентів із Китаю, було проведено рятувальні операції і кільком агентам вдалось втекти.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів США оголосило про запровадження низки заходів щодо компаній з Росії та Китаю, які проводили незаконні перевезення задля Північної Кореї. Міністерство оголосило про включення до переліку однієї особи і трьох компаній, включаючи російську компанію Profinet і її генерального директора.

США продовжують спонукати Північну Корею до денуклералризації і продовжують вести торговельну війну з Китаєм.

Обмеження імпорту нафти до Північної Кореї є одним з основних пріоритетів США, однак, Китай та Росія шкодять цим діям. "Нафта – це кров зусиль Північної Кореї зі створення та фінансування ядерної зброї", - заявляла посол США до ООН Ніккі Гейлі в вересні 2017 року після затвердження ООН санкцій спрямованих на обмеження імпорту нафти.

Під санкції також підпала китайська логістична фірма Dalian Sun Moon Star, а також її філіал в Сінгапурі SINSMS, які, за повідомленнями Міністерства фінансів США, використовували підробні документи з метою перевезення алкоголю, тютюну та тютюнових виробів до Північної Кореї з порушенням санкції США та ООН.

Дивіться також: CША: дії Росії в Азовському морі є спробою дестабілізувати Україну. Відео

CША: дії Росії в Азовському морі є спробою дестабілізувати Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Всі новини дня

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG