Спеціальні потреби

Москва налаштовує поляків проти українських робітників - аналітичний центр CEPA


Вокзал у Києві. Потяг до Польщі
Мета цих пропагандистських зусиль - поєднати терміни "лібераліація візового режиму для українців" та "українізація ринку праці у Польщі

Москва намагається налаштувати поляків проти українських робітників. На цьому наполягає вашингтонський аналітичний центр Center for European Policy Analysis (CEPA).

Російське ЗМІ Sputnik та інші прокремлівські ЗМІ наполегливо поширюють у Польщі страх перед імміграцією з України, вважають у CEPA.

"Їх мета: розділити на налаштувати один проти одного громадськість двох країн", - говорить про діяльність проросійських ЗМІ у Польщі стаття на сайті американського аналітичного центру.

... ті ж сили, що стимулювали міграцію з країн Африки, провокують міграцію до Польщі з України
Теза пропагандистів Кремля

Там звертають увагу на те, що інформаційна кампанія посилилась після вступу у дію безвізового режиму туристичних подорожей з України до ЄС.

Безвіз не здатний компенсувати інші втрати України від європейської інтеграції; мігранти з України вкрадуть робочі місця поляків; ті ж сили, що стимулювали міграцію з країн Африки, провокують міграцію до Польщі з України - ці та інші тези проштовхують прокремлівські ЗМІ, які працюють у Польщі, відзначає стаття.

"Мета цих пропагандистських зусиль - поєднати терміни "лібераліація візового режиму для українців" та "українізація ринку праці у Польщі". Це шкодить іміджу України, налаштовує країни одна проти одної та сприяє гаслам націоналістичних партій. У березні 2017-го року польська націоналістича організація "Національно-радикальний табір" організувала антиукраїнські марші. Їх мета - вповільнити процес інтеграції України до ЄС, зірвати лібералізацію візового режиму та зашкодити позитивному тренду заміщення українцями прогалин на робочоу ринку Польщі, які виникли через робочу міграцію самих поляків до Західної Європи. Влада Польщі дивиться на це, як на благо. Але прокремлівська пропаганда викривляє факти, щоб створити протилежне враження. Негайно необхідна інформаційна кампанія, яка зверне увагу на позитивний вимір української імміграції та пояснить правові обмеження, які захищають ринок праці Польщі від дисбалансу", - йдеться у матеріалі.

Дивіться також: Чому думки експертів щодо того, чи варто надавати летальне озброєння саме зараз розбігаються

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG