Спеціальні потреби

Актуально

Законодавці обох партій вітають розширення санкцій проти Росії

Голосування з розширення санкцій проти Росії, Ірану та Північної Кореї об'єднало голоси як республіканців, так і демократів у Конгресі. Після голосування, в своїх публічних коментарях конгресмени-республіканці наголошують на важливості санкцій з огляду на складну міжнародну ситуацію, а от демократи роблять більший наголос на зростанні ролі Конгресу на противагу адміністрації Трампа.

"Американські експерти підтвердили, що Росія активно втручалась до наших виборів. Очолювана Путіним Росія намагається посіяти конфлікт та хаос, підтримуючи розбрат в Україні та таких диктаторів як Башар аль-Асад", - заявив конгресмен-демократ Дерек Кілмер.

"Сьогодні Палата представників прийняла законопроект з посилення санкцій проти Росії, щоб забезпечити невідворотне покарання для тих, хто намагається зашкодити Сполученим Штатам, нашим союзникам та миру у світі. Ми ускладнили для будь-якого президента можливість усунути ці жорсткіші заходи проти російського уряду. Це – перемога демократії і безпеки нашої країни, а також забезпечення виборів від іноземних впливів", - додав Кілмер.

"Сьогодні я підтримав існуючі санкції проти Росії і надання Конгресу повноважень контролювати їх усунення. Ці санкції стосуються теперішньої ситуації в Україні і вводять деякі нові заходи у відповідь на втручання Росії до наших виборів, а також заходи, спрямовані проти російських олігархів у залізничній сфері, перевезеннях, металургії та видобуванні. Вони включають обмеження на ведення бізнесу з російською нафтовою промиcловістю", - заявив конгресмен-республіканець Ренді Галтгрен.

Конгресмен-демократ Рубен Галлего заявив, що законопроект особливо обмежуватиме повноваження президента США змінювати санкції : "Сам той факт, що президент був проти законопроекту до того як він побачив його підтримку з боку переважної більшості обох палат Конгресу, показує нам, наскільки адміністрація не йде в ногу з інтересами нашої національної безпеки."

"Президент хотів мати розв’язані руки для скасування санкцій проти російських олігархів та державних підприємств. Його більше непокоїть як заприятелювати з Путіним – людиною, яка скерувала втручання до наших виборів минулого року, яка підтримує вбивчого та аморального деспота Башара аль-Асада, керувала незаконними вторгненнями до Грузії та України і загрожує безпеці наших союзників по НАТО. Тепер президент не зможе схилятись перед деспотами з невідомих та сумнівних причин", - зазначив Галлего.

Конгресмен-республіканець Сем Джонсон зазначив: "Будучи бойовим ветераном двох воєн, я серйозно ставлюсь до нашої міжнародної політики. Для мене було честю голосувати за законопроект , який накладатиме більші санкції та Росію. Іран та Північну Корею"

"Сьогодні світ – небезпечний, і ці країни провадять все агресивніші дії. Наприклад, вторгнення Росії до України, запуски балістичних ракет Північною Кореєю, дії Ірану в Перській затоці", йдеться в заяві Джонсона.

Дивіться також: Час-Time: Конгресмени США - про перспективи голосування за законопроект щодо санкцій в Палаті представників

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG