Спеціальні потреби

Актуально

Законодавці обох партій вітають розширення санкцій проти Росії

Голосування з розширення санкцій проти Росії, Ірану та Північної Кореї об'єднало голоси як республіканців, так і демократів у Конгресі. Після голосування, в своїх публічних коментарях конгресмени-республіканці наголошують на важливості санкцій з огляду на складну міжнародну ситуацію, а от демократи роблять більший наголос на зростанні ролі Конгресу на противагу адміністрації Трампа.

"Американські експерти підтвердили, що Росія активно втручалась до наших виборів. Очолювана Путіним Росія намагається посіяти конфлікт та хаос, підтримуючи розбрат в Україні та таких диктаторів як Башар аль-Асад", - заявив конгресмен-демократ Дерек Кілмер.

"Сьогодні Палата представників прийняла законопроект з посилення санкцій проти Росії, щоб забезпечити невідворотне покарання для тих, хто намагається зашкодити Сполученим Штатам, нашим союзникам та миру у світі. Ми ускладнили для будь-якого президента можливість усунути ці жорсткіші заходи проти російського уряду. Це – перемога демократії і безпеки нашої країни, а також забезпечення виборів від іноземних впливів", - додав Кілмер.

"Сьогодні я підтримав існуючі санкції проти Росії і надання Конгресу повноважень контролювати їх усунення. Ці санкції стосуються теперішньої ситуації в Україні і вводять деякі нові заходи у відповідь на втручання Росії до наших виборів, а також заходи, спрямовані проти російських олігархів у залізничній сфері, перевезеннях, металургії та видобуванні. Вони включають обмеження на ведення бізнесу з російською нафтовою промиcловістю", - заявив конгресмен-республіканець Ренді Галтгрен.

Конгресмен-демократ Рубен Галлего заявив, що законопроект особливо обмежуватиме повноваження президента США змінювати санкції : "Сам той факт, що президент був проти законопроекту до того як він побачив його підтримку з боку переважної більшості обох палат Конгресу, показує нам, наскільки адміністрація не йде в ногу з інтересами нашої національної безпеки."

"Президент хотів мати розв’язані руки для скасування санкцій проти російських олігархів та державних підприємств. Його більше непокоїть як заприятелювати з Путіним – людиною, яка скерувала втручання до наших виборів минулого року, яка підтримує вбивчого та аморального деспота Башара аль-Асада, керувала незаконними вторгненнями до Грузії та України і загрожує безпеці наших союзників по НАТО. Тепер президент не зможе схилятись перед деспотами з невідомих та сумнівних причин", - зазначив Галлего.

Конгресмен-республіканець Сем Джонсон зазначив: "Будучи бойовим ветераном двох воєн, я серйозно ставлюсь до нашої міжнародної політики. Для мене було честю голосувати за законопроект , який накладатиме більші санкції та Росію. Іран та Північну Корею"

"Сьогодні світ – небезпечний, і ці країни провадять все агресивніші дії. Наприклад, вторгнення Росії до України, запуски балістичних ракет Північною Кореєю, дії Ірану в Перській затоці", йдеться в заяві Джонсона.

Дивіться також: Час-Time: Конгресмени США - про перспективи голосування за законопроект щодо санкцій в Палаті представників

Всі новини дня

Нобелівську премію з фізики присудили вченим зі США, Франції та Австрії 

Ален Аспе (Франція), Джон Клаузер (США) і Антон Цайлінґер (Австрія) провели новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені

Нобелівську премію з фізики 2022 року отримають француз Ален Аспе, американець Джон Клаузер і австрієць Антон Цайлінґер за відкриття в галузі квантової механіки.

Як оголосив 4 жовтня Нобелівський комітет, їх нагородять за «експерименти із заплутаними фотонами, відкриття порушення нерівностей Белла і новаторство у квантовій інформатиці».

Вчені змогли провести новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені.

Напередодні Нобелівську премію у галузі фізіології і медицини отримав шведський вчений Сванте Паабо за дослідження ДНК давніх людей та еволюції людини.

У 2021 році Нобелівську премію з фізики присудили Сюкуро Манабе, Клаусу Гассельманну і Джорджіо Парізі за «новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем», у тому числі, клімату Землі.

5 жовтня оголосять лауреата Нобелівської премії з хімії, 6 жовтня – з літератури. Лауреата премії миру оголосять в Осло 7 жовтня.

Премію з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, засновану в 1968 році Банком Швеції, присудять 10 жовтня. Призовий фонд за кожну номінацію становитиме десять мільйонів шведських крон (близько 900 тисяч доларів).

Дивіться також: ЄС посилює дипломатичний тиск на Москву

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

У розвідці США занепокоєні можливими спробами втручання у цьогорічні вибори з боку Росії та Китаю

Виборча комісія в Орегоні, 25 травня 2022. (AP Photo/Gillian Flaccus)

Влада США напередодні проміжних виборів до Конгресу у листопаді попереджає, що Росія працює над посиленням сумнівів у чесності американських виборів, тоді як Китай зацікавлений підривати позиції американських політиків, у яких він бачить загрозу інтересам Пекіна. Про це повідомляє агенція Associated Press, що отримала доступ до незасекречених рекомендацій американської розвідки.

У рекомендаціях, надісланих представникам влади штатів та муніципалітетів у середині вересня, представники розвідки заявили, що, на їхню думку, Пекін бачить менший ризик у втручанні у проміжні вибори до Конгресу, порівняно з президентськими виборами.

Хоча офіційні особи заявляли, що вони не виявили жодних достовірних загроз виборчій інфраструктурі в США, попередження розвідки надійшло на піку виборчої кампанії, в якій дедалі більше кандидатів і виборців відкрито висловлюють недовіру до демократичних процесів у країні, зауважує агенція.

"Поточна ситуація досить складна, можливо, значно складніша, ніж у 2020 році", — сказала журналістам у понеділок Джен Істерлі, директорка агенції з кібербезпеки та інфраструктури Міністерства внутрішньої безпеки США.

Росія роздмухує теми, які викликають розбіжності і вже циркулюють в інтернеті, зокрема, сумніви щодо чесності американських виборів, але не створює власний контент, повідомив високопоставлений співробітник ФБР, який спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Китайські та російські посадовці й медіа раніше відкидали звинувачення США у втручаннях у виборах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що у грудні 2016 року США оголосили персонами нон ґрата 35 російських дипломатів і закрили два об'єкти РФ у Нью-Йорку й Мериленді, зокрема, за втручання Росії у вибори США.

А торік доповідь компанії Мета засвідчила, що США та Україна очолюють перелік країн, які з 2017-го по 2020-й рік найчастіше ставали мішенню операцій впливу із використанням Facebook, а провідними джерелами координованої неавтентичної поведінки є Росія та Іран.

У статті використано матеріали AP, російськомовної служби "Голосу Америки".

Дивіться також: Яких танків найбільше потребують ЗСУ і хто їх може надати

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

В G7 виробили три етапи обмеження цін на російську нафту

Президент України Володимир Зеленський від початку лютневого вторгнення Росії в Україну закликав до повного міжнародного ембарго на російську нафту й газ, стверджуючи, що прибутками з експорту Москва фінансує війну.

Чільний представник міністерства фінансів США сказав, що країни Групи 7 (Велика Британія, Італія, Канада, Німеччина, Франція, США, Японія) планують три етапи обмеження цін на російську нафту й нафтопродукти, щоб урізати прибутки Росії від експорту енергоносіїв, які використовуються для фінансування російської війни проти України.

США ще у березні наклали заборону на імпорт російської нафти й нафтопродуктів. В ЄС часткове нафтове ембарго щодо Росії почне набирати чинності з 5 грудня. А Британія навесні заявила, що поступово припинить купувати російську нафту до кінця року.

Але на тлі вже чинних західних санкцій Росія і далі отримує великі прибутки від нафти, зокрема збільшивши продаж в такі країни як Індія і Китай, на тлі світового зростання цін на нафтопродукти.

Ідея обмеження цін полягає в тому, щоб країни - покупці узгодили і дотримувалися вимоги платити за нафту не більше визначеної верхньої межі.

Агентство Reuters передає, що заступник міністра фінансів США Бен Гарріс 4 жовтня сказав, що спочатку обмеження будуть накладені на сиру нафту, а пізніші будуть зосереджені на дизельному пальному і згодом - на менш цінних нафтопродуктах.

Бен Гарріс також сказав, що межа цін на російську нафту ще не визначена, але зауважив, що мета полягає в тому, щоб ціна була на такому рівні, який би зберігав рентабельність видобування навіть з найдорожчих свердловин у Росії.

«Обмеження цін можна буде вважати випускним клапаном для санкцій ЄС, бо перетворює повне ембарго на залежне від певних умов», - цитує Бена Гарріса Reuters з конференції у Женеві.

Газета Financial Times 4 жовтня називає план «Групи семи» експериментом і зауважує, що досі є непевність стосовно того, як обмеження цін працюватиме на міжнародному нафтовому ринку.

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Рустем Умєров: про деталі переговорів щодо обміну та зусилля з повернення усіх полонених. Інтерв’ю

Про деталі переговорів та зусилля з повернення усіх полонених Остап Яриш поспілкувався з новопризначеним головою фонду держмайна Рустемом Умєровим, який був активно долучений до процесу перемовин.

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

"Танки - гучніші за слова" - з таким закликом надати Україні важче озброєння виступив у вересні міністр закордонних справ Литви Габріелус Ландсбергіс.

Більше

XS
SM
MD
LG