Спеціальні потреби

Маккейн назвав рішення Трампа про нові санкції щодо Росії «кроком у правильному напрямку»


Адміністрація США передала Конгресу список осіб і компаній Росії щодо яких запроваджуються нові санкції

Адміністрація Дональда Трампа передала Конгресу США список пов'язаних з Росією фізичних і юридичних осіб, який буде використаний при плануванні нових санкцій, покликаних стати відповіддю на агресію Росії в Україні, дії в Сирії і втручання в президентські вибори в США.

Санкції будуть запроваджені щодо осіб в США та інших країнах, які активно співпрацюють з російськими компаніями, попередивши, що незабаром такі угоди повинні бути припинені.

Критики, в тому числі сенатори Джон Маккейн, республіканець з Аризони, і Бенджамін Кардин, демократ з штату Меріленд, вважають, що адміністрація недостатньо швидко вжила заходів стосовно одного з головних супротивників країни відповідно до закону, який був ухвалений Конгресом у липні і підписаний президентом Трампом в серпні.

За словами адміністрації, список, копія якого опинилася в розпорядженні видання The New York Times, сам по собі не вводить санкції, але є урядовим переліком юридичних і фізичних осіб, які «є частиною або працюють від імені оборонного і розвідувального секторів уряду Російської Федерації».

У список увійшли, серед інших, «Об'єднана авіабудівна компанія», яка виробляє пасажирські лайнери «Сухий» і «Туполєв», концерн «Калашніков», виробник знаменитих автоматів, що використовуються по всьому світу, і «Рособоронекспорт», головний державний експортер зброї в країні.

У списку також представлені всі структури російської розвідки: головне управління Генштабу ЗС РФ, ФСБ і СВР.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков підкреслив, що в Москві стежать за інформацією про санкції «якнайпильнішим чином».

«У будь-якому випадку це відгомін недружніх проявів, а точніше - навіть ворожих проявів стосовно нашої країни», - заявив він журналістам.

Список був складений після постійних закликів з боку законодавців до дій.

«Ми ухвалили закон. Вони повинні його виконати, - заявив у четвер сенатор від штату Флорида республіканець Марко Рубіо перед тим, як законодавці отримали список. - Вони кажуть, що їм складно виявити компанії, на які необхідно накласти санкції. Моя відповідь - вводите санкції проти тих, що вам вже відомі, і продовжуйте розширювати список».

У спільній заяві сенаторів Маккейна і Кардина йдеться, що «рішення адміністрації - крок у правильному напрямку».

«Даючи директиви щодо застосування закону про санкції, адміністрація повільно, але впевнено пускає в хід закон, ухвалиений більшістю голосів у Конгресі цього літа, - йдеться в заяві. - Конгрес продовжить контролювати кожен крок, щоб переконатися, що адміністрація дотримується закону як за формою, так і по суті».

Голова Сенатського комітету з міжнародних відносин Боб Коркер заявив, що Конгрес «розраховує на ретельні і своєчасні консультації, перш ніж буде завершено процес повної імплементації».

Заходи щодо Росії були включені в пакет санкцій, який був майже одноголосно ухвалений Сенатом і Палатою представників і підписаний Трампом на початку серпня.

Законопроект про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій, що став законом 2 серпня, серед іншого передбачає санкції щодо Росії у зв'язку з висновками американської розвідки про те, що Москва вела хакерські і пропагандистські зусилля з метою втручання в президентські вибори 2016 року.

У Кремлі ці звинувачення неодноразово відкидали.

Закон закликає президента запровадити санкції щодо будь-яких осіб, які, на його думку, були замішані «в істотних ділових зв'язках з особами, які є частиною або працюють від імені оборонного і розвідувального секторів» російського уряду.

Закон вимагає від Трампа виявити таких осіб до 1 жовтня, що адміністрація не встигла зробити.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон доручив Держдепартаменту зайнятися виявленням таких осіб, повідомила офіційний представник відомства Гедер Науерт.

За її словами, Конгрес, ділові кола, союзників і партнерів повідомляють про те, що незабаром на сайті відомства будуть опубліковані відповідні директиви, однак це навряд чи станеться вже в четвер.

«Ми розраховуємо незабаром розмістити повний текст вказівок на сайті state.gov ... Ще йдуть розмови про це з Конгресом, індустрією, союзниками і партнерами», - сказала Науерт.

Раніше в четвер 20 конгресменів-демократів, які входять до Комітету із закордонних справ, зажадали від президента США негайно запровадити нові санкції проти Росії.

У листі, направленому Дональду Трампу, члени Палати представників також зажадали пояснити, чому адміністрація до зазначеного терміну - 1 жовтня - не надала Конгресу свої пропозиції щодо нових жорстких заходів проти російських властей, як передбачає ухвалений в липні цього року закон «Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій».

«Нездатність адміністрації запровадити пов'язані з Росією санкції ... ігнорує бажання переважної більшості законодавців, що представляють обидві партії, які схвалили цей закон в Конгресі, - йдеться в листі, - більш того, це підсилює побоювання з приводу зв'язків Вашого передвиборчого штабу та адміністрації з Росією».

Законодавці нагадали, що закон зобов'язує Білий дім у встановлені терміни «надати Конгресу деталі» нових санкцій.

«Цей термін минув три тижні тому, - підкреслили в листі члени Конгресу. - Коли ми можемо очікувати цю інформацію? Чому Ваша адміністрація проігнорувала чітку вимогу закону, який Ви підписали?», - запитували конгресмене у листі президенту Трампу, надісланому перед оприлюдненням списку.

Дивіться також: Трамп оголосив надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я через кризу із опіоїдною залежністю населення

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG