Спеціальні потреби

Актуально

Екс-командувач США в Європі розповів про нові бойові можливості росіян на Донбасі

Бен Годжес

"Наші військові, які провели багато часу з українськими солдатами в Яворові багато від них навчились, які і вони від нас", - заявив на брифінгу в Гельсінській комісії генерал-лейтенант (у відст.) Бен Годжес, який до грудня 2017 командував сухопутними силами США у Європі.

Ми дізнались від українців, що росіяни дуже ефективно інтегрують дрони, безпілотники всіх типів, електронну війну та артилерійські ракети
генерал-лейтенант США (увідст.) Бен Годжес

Годжес зауважив, що військовий досвід США протягом останніх 15 років – це досвід з Іраку та Афганістану. "Нам не потрібно було хвилюватись через атаку з повітря, бо у Талібана не було ракетних установок", - наголосив він.

"Це – інший бій", - зауважив генерал.

"Українці воюють проти російських сил останні три роки. Ми дізнались від українців, що росіяни дуже ефективно інтегрують дрони, безпілотники всіх типів, електронну війну та артилерійські ракети. Вони ... можуть виявляти об’єкт дроном або, перехопивши сигнал, і протягом хвилин ракети чи артилерія стріляє по цій цілі", - пояснив Годжес.

"Як ви знаєте, ми надали сім радіолокаційних систем Q36 українцям. Не дивно, що росіяни одразу почали їх відслідковувати і вони змогли вразити один. Буквально за декілька хвилин його виявили і по ньому був зроблений удар".

Ви не можете говорити по радіо, чи через інший пристрій. Це - небезпечно. Цей сигнал можуть заглушити чи перехопити, чи гірше, вас можуть знайти і тоді це кінець
генерал-лейтенант США (увідст.) Бен Годжес

Годжес наголосив, що росіяни багато відпрацьовували цю можливість протягом військових навчань "Захід".

Росіяни також просунулись у веденні електронної війни, вважає генерал. "Знову ж таки, ми про це не турбувались в Афганістані чи Іраку, а українці живуть в цьому середовищі.

Ви не можете говорити по радіо, чи через інший пристрій. Це -небезпечно. Цей сигнал можуть заглушити чи перехопити, чи гірше, вас можуть знайти і тоді це кінець", - сказав він.

Годжес також коротко прокоментував роль військово-морських та повітряних сил у війні на Донбасі.

Якщо (це не обов’язково) Росія захоче розширити захоплення і отримати контроль за узбережжям Азовського моря, наприклад, включаючи Маріуполь, українці мають бути готові до такої операції
генерал-лейтенант США (увідст.) Бен Годжес

"Я не експерт зі спроможностей їх (української – Г.А.) морської піхоти, але вони повинні мати можливість захищати своє узбережжя. Тому що якщо (це не обов’язково) Росія захоче розширити захоплення і отримати контроль за узбережжям Азовського моря, наприклад, включаючи Маріуполь, українці мають бути готові до такої операції".

А от військово-повітряні сили практично не беруть участі в конфлікті. "Звичайно, ті оборонні можливості, які Росія надала Донбасу утримують повітряні сили України від участі в конфлікті. Вони зараз не є фактором", - наголосив генерал.

Дивіться також: Безпека Європи 2018. Доповідає генерал (у відст.) Бен Годжес

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG