Спеціальні потреби

Держсекретар Тіллерсон у Бангкоку – на порядку денному: КНДР, політика Таїланду і стан прав людини


Держсекретар Тіллерсон і прем’єр-міністр Прают Чан-Оча

Влада в Бангкоку підкреслює важливість візиту держсекретаря США, в той час як правозахисники висловлюють побоювання з приводу нормалізації двосторонніх відносин

Державний секретар США Рекс Тіллерсон у вівторок прибув до Таїланду. Це перший візит американського чиновника такого високого рівня з тих пір, як в результаті військового перевороту в 2014 році відносини між двома країнами ускладнилися, а правляча хунта зблизилася з Китаєм.

Тіллерсон прилетів до Таїланду зі столиці Філіппін Маніли, де він брав участь в регіональному форумі з питань безпеки.

Держсекретар у Манілі
Держсекретар у МаніліОдним з головних пріоритетів Тіллерсона є спроби переконати країни Південно-Східної Азії активізувати зусилля щодо припинення фінансових потоків в Північну Корею.

При цьому глава американської дипломатії заявляє, що двері для діалогу з Пхеньяном будуть відкриті, якщо він припинить свої ракетні випробування.

Однак в центрі уваги нинішнього візиту буде власна політика Таїланду і стан прав людини в цій країні. Вашингтон прагне до зміцнення відносин зі своїм найстарішим союзником в регіоні, після їх погіршення в зв'язку з переворотом.

Представник МЗС Таїланду Бусада Сантіпітакс підкреслила важливість візиту Тіллерсона для Таїланду. Вона повідомила Reuters, що в ході переговорів будуть порушені «багато тем, включаючи тісні взаємини і дружбу».

Президент США Дональд Трамп розмовляв по телефону з лідером військової хунти Таїланду і запросив його в Білий дім, проте дати візиту не встановлено.

Правозахисні організації висловлюють побоювання з приводу відновлення нормальних відносин між США і Таїландом, в той час як хунта продовжує репресивні дії проти критиків монархії і військових.

Черговою зупинкою в азійському турне Рекса Тіллерсона буде Малайзія.

Дивіться також: США до 1 вересня оголосять крок у відповідь Москві на її вимогу скоротити дипломатичну місію США в Росії - Тіллерсон

XS
SM
MD
LG