Спеціальні потреби

Візит експертів ОЗХЗ в сирійську Думу відклали через стрілянину в місті


Сирійська Дума

Франція заявила про дуже високу ймовірність того, що докази газової атаки зникнуть до того, як інспектори доберуться до містаВізит інспекторів в сірійське місто Дума, де 7 квітня ймовірно здійснено атаку із застосуванням хімічної зброї, був відкладений в середу «з огляду на виникнення проблем з безпекою».

Про це повідомили агентству Reuters його джерела.

Посол Сирії в ООН Башар Джафарі заявив, що група співробітників служби безпеки ООН приїхала в сірійське місто Дума напередодні запланованого на середу візиту міжнародних експертів з хімічної зброї, які повинні вивчити докази передбачуваної газової атаки, що призвела до відплатного ракетному удару, вчиненого трьома західними країнами на чолі з США.

Однак в ході візиту співробітників служби безпеки ООН неподалік від місця передбачуваної події почалася стрілянина, і візит інспекторів ОЗХЗ був відкладений.

Західні країни стверджують, що безліч мирних мешканців Думи, які ховалися від бомб, загинули в результаті впливу отруйного газу 7 квітня. Сирія і її союзник Росія заперечують, що хімічна атака взагалі сталася.

У вівторок сирійське державне телебачення повідомило, що експерти Організації щодо заборони хімічної зброї прибули в Думу.

Представник Держдепартаменту Гедер Науерт заявила, що знає про повідомлення з Сирії про те, що інспектора ОЗХЗ змогли побачити місто.

«Але наскільки нам відомо, група поки що не в'їжджала в Думу», - додала вона.

Джерело в дипломатичних колах в Гаазі, де розташована штаб-квартира ОЗХЗ, повідомило, що експерти поки що не в'їжджали в Думу.

Франція заявила, що є дуже висока ймовірність того, що докази газової атаки зникнуть до того, як інспектори доберуться до міста.

Дума знаходиться в руках урядових військ після того, як останні повстанці залишили місто. Це сталося за кілька годин до того, як американські, французькі і британські військові випустили понад 100 ракет по трьох об'єктах в Сирії, де, імовірно, вироблялася або зберігалася хімічна зброя.

Посол Росії в ООН Василь Небезня заявив Раді Безпеки у вівторок, що немає сенсу створювати новий механізм розслідування, щоб встановити винних у хімічних атаках в Сирії, оскільки Вашингтон і його союзники, за словами дипломата, вже взяли на себе роль і судді, і ката.

Дивіться також: Які наслідки конфлікт у Сирії матиме для наступного покоління сирійців?

Які наслідки конфлікт у Сирії матиме для наступного покоління сирійців? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG