Спеціальні потреби

Актуально

Європейці незадоволені: посилення санкцій США проти Росії може зірвати "Північний потік 2"

Зіґмар Ґабріель
Енергетичні поставки Європи є питанням Європи, а не Сполучених Штатів Америки
заява Зіґмара Ґабріеля та Кристіана Керна

Німеччина та Австрія різко розкритикували законопроект про санкції проти Росії, затверджений Сенатом цього тижня через вплив, який санкції, в разі затвердження, матимуть на європейський бізнес, повідомляє Associated Press. Зокрема, найбільшого негативного впливу можуть зазнати європейські компанії, які займаються транспортуванням природного газу до Європи.

Загрожувати компаніям з Німеччини, Австрії та інших європейських держав покаранням зі США, якщо вони братимуть участь в газових проектах, як «Північний потік 2», або за їх фінансування, приносить нову і негативну якість до європейсько-американських відносин
заява Зіґмара Ґабріеля та Кристіана Керна

«Енергетичні поставки Європи є питанням Європи, а не Сполучених Штатів Америки», - йдеться у спільній заяві міністра закордонних справ Німеччини Зіґмара Ґабріеля та канцлера Австрії Кристіана Керна.

В соїй чиновники припустили, що санкції, які можуть зачепити енергетичний сектор, продиктовані «неналежними міркуваннями, такими як економічні інтереси США в експорті газу», за повідомленням Politico. Зокрема, може постраждати російський проект побудови нового газопроводу до Європи «Північний потік 2».

«Загрожувати компаніям з Німеччини, Австрії та інших європейських держав покаранням зі США, якщо вони братимуть участь в газових проектах, як «Північний потік 2», або за їх фінансування, приносить нову і негативну якість до європейсько-американських відносин», - стверджується в заяві.

Сприйняття проекту «Північний потік 2» в Європі не є однозначним. Україна та країни Східної Європи виступають проти проекту, ствреджуючи, що він має ознаки політичного проекту Кремля. Водночас, проекту вдалось заручитись підтримкою потужних західноєвропейських компаній, висунувши аргумент про те, що проект є повністю комерційним.

Дивіться також: Час-Time: Сенат США проголосував за документ, який може розширити санкції проти Росії

Час-Time: Сенат США проголосував за документ, який може розширити санкції проти Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG