Спеціальні потреби

Росія та Куба винні у кризі у Венесуелі – держсекретар США Майк Помпео


Державний секретар США Майк Помпео на брифінгу у Державному департаменті вказав на підтримку з боки Росії та Куби режиму Ніколаса Мадуро у Венесуелі як на один із основних факторів, які подовжують страждання венесуельского народу.

«Росія також створила цю кризу, - заявив він у понеділок ввечері у Вашингтоні, повідомляється на веб-сайті Державного департаменту США. – Зі своїх власних причин вони перешкоджають здійсненню легітимних демократичних надій та мрій венесуельского народу. Москва, як і Гавана, продовжують надавати політичне прикриття режиму Мадуро, одночасно тиснуть на інші країни, аби вони відкинули демократичну легітимність тимчасового президента Ґуайдо».

Помпео вказав на той факт, що наприкінці лютого Росія наклала вето на резолюцію ООН щодо Венесуели у Раді безпеки, яка закликала до надання доступу в країну для доставки допомоги та відновлення демократії та верховенства права у Венесуелі, та запропонувала власну резолюцію, яка посилює режим Мадуро.

Також Помпео згадав зусилля російських «органів дезінформації, підтриманих державою», Russia Today та Sputnik, які відволікають увагу від гуманітарної катастрофи, та значні фінансові вливання у підтримку тісних відносин із режимом Мадуро.

«Російські позички та інвестиції у Венесуелу сягають понад 17 мільярдів доларів. Дотепер російські компанії намагаються допомогти режиму Мадуро перевести у готівку золоті резерви країни, далі розбазарюючи активи венесуельского народу», - сказав він.

Всупереч американським санкціям, російська нафтова компанія «Роснефть» продовжує купувати сиру нафту у державної венесуельскої компанії PDVSA, вказав Помпео, що, за його словами, дає режимові можливість вижити.

Дотепер російські компанії намагаються допомогти режиму Мадуро перевести у готівку золоті резерви країни, далі розбазарюючи активи венесуельского народу.
Майк Помпео, держсекретар США

«Нещодавно Сечін (головний виконавчий директор, голова правління, заступник голови Ради директорів ПАТ «НК «Роснефть» - ГА) наказав продати навіть більше нафти режиму Мадуро (згідно із російським ЗМІ, «Роснефть» постачає PDVSA нафтопродукти в обмін на сиру нафту - ГА)», - заявив Помпео, порівнявши PDVSA із персональним банкоматом режиму Мадуро, російських олігархів та клептократів.

«Росія також поставила режимам Чавеса та Мадуро великі обсяги зброї, включно із 5000 переносних систем ППО та іншою смертельною зброєю», - сказав держсекретар США.

Майк Помпео також вказав на роль Куби в підтримці режиму Мадуро.

«Це Куба вчила венесуельску поліцію тортурам, техніці внутрішнього спостереження, механізмам репресій, які кубинська влада застосовує проти свого народу десятиліттями. Кубинські військовослужбовці та члени служб розвідки глибоко задіяні у Венесуелі. Кубинські служби безпеки посунули служби безпеки Венесуели, що є очевидним порушенням суверенітету Венесуели. Я навіть чув, що навколо Мадуро немає венесуельців», - заявив Помпео, вказавши, що саме кубинці забезпечують особисту безпеку, критично важливу політичну та матеріальну підтримку Мадуро та його оточення.

«Якщо в країні немає електрики, то це завдяки диву сучасної інженерії під проводом кубинців. Якщо немає води, то це через чудових гідрологів з Куби. Коли немає їжі – це через кубинських комуністичних повелителів».

Протягом кількох останніх днів Венесуела переживає масові перебої з електрикою. Починаючи з 2015-го року, згідно з даними ООН, країну залишило понад три мільйони мешканців, що є другою за розміром кризою з біженцями у світі після Сирії. Інфляція в цій країні сягнула 80 тисяч відсотків, що є найбільшим знеціненням внутрішньої валюти у світі.

«Сьогодні місячні запаси їжі для середньостатистичного венесуельця коштують у понад сто разів більше, ніж мінімальна місячна зарплати. Близько 70% лікарень у Венесуелі не мають елементарних медикаментів. Понад 90% венесуельців живуть за межею бідності. І все це через соціалізм Мадуро», - підкреслив державний секретар США.

Дивіться також: США дедалі більше критикують комуністичний уряд Куби. Відео

США дедалі більше критикують комуністичний уряд Куби. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG