Спеціальні потреби

Актуально

Чорна п’ятниця і кіберпонеділок у США: чому це більше не працює?

Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію «Голосу Америки».

«Суперзнижки» на смартфори, телевізори й одяг. Кілька останніх вечорів я провела під девізом: «шукайте і знайдете». Це моя третя «чорна п’ятниця» у США, і я була твердо налаштована вполювати гарні пропозиції. На жаль.

Прискіпливо дослідивши асортимент і розмір дискаунтів, я зрозуміла, що за великим рахунком, більшість розпродажів (хоч і не всі) – вдала наживка торгівельних мереж, на які ми часто охоче ведемось. І ось чому.

Гірше із найгіршого?

Дійсно круті моделі ноутбуків чи телефонів продаються в Америці й без знижок дуже добре.

Купівельна спроможність американців – одна з найкращих у світі, середній річний дохід у США – $60 тисяч (на родину до податків), в Україні – менше $3,7 тисяч (на людину з вирахуванням податків).

Зрозуміло, що смартфон за тисячу доларів набагато доступніший навіть для не надто заможного американця. Тож відомим брендам часом особливо й не треба боротись за споживача, знижуючи ціни.

Натомість на Чорну п’ятницю переважно розпродають те, що: а) залежалось на полиці; б) наприкінці року має поступитись місцем оновленим моделям продуктової лінійки. Ноу-нейм бренди та не надто популярні моделі – ось на що крамниці знижують ціни у першу чергу.

Забіг із перепонами

Це ж стосується так званих doorbusters – переважно, йдеться про дуже лімітовану кількість телевізорів із заявленими шаленими знижками, які мають заманити покупців, щоб уже всередині вони дізнались, що їх розпродали, а ввічливі консультанти втюхають вам «іншу, навіть кращу модель», на яку, звісно, знижка буде не надто велика.

Якщо ж ви дійсно хочете вполювати справжній doorbuster, треба поводитись як обережний мисливець: прокинутись затемна чи навіть зайняти чергу з ночі, терпляче вичікувати, а потім рішуче здійснити покупецький удар по конкретній здобичі, інакше буде – як за двома зайцями.

До того ж, часто мисливцям за знижками висувають купу додаткових умов і вимагають від них здійснити низку складних маніпуляцій, як-то: відстояти в окремій черзі за талонами на окремі товари, отримати талон на омріяну річ, відстояти в окремій черзі перед відкриттям магазину, забігти до магазину, встигнути вхопити своє (кількість-то обмежена!), не загубивши у натовпі талон, зайняти чергу на касі… а ще повідтискатись, розповісти віршик і назвати імена всіх американських президентів (звісно, жартую, але думка, думаю, зрозуміла).

Не п’ятницею єдиною

По-перше, мережі все частіше починають ці розпродажі за тиждень-два до самої Чорної п’ятниці, а закінчують – «кібертижнем», що не обмежується понеділком.

По-друге, це лише початок сезону розпродажів у США, що триває до Різдва, подарунки на який – одна з головних причин для шопінгу. І деякі експерти кажуть, що насправді після Різдва і Нового року мережі, намагаючись позбутись нерозпроданого до свят, роблять найвигідніші пропозиції.

По-третє, сезонні розпродажі, особливо одягу, у Сполучених Штатах відбуваються в різний час протягом всього року.

І це не жалюгідні мінус 10-20% після попереднього підвищення ціни, як в Україні, а дійсно 50-80% від реальної вартості якісних брендових речей! Тож я щиро не розумію, наприклад, жінок, які у Чорну п’ятницю побились за білизну у Victoria’s Secret. Цей же магазин має величезні знижки на половину товару щопівроку.

Знижкові нігілісти

На тлі щорічного шаленства на Чорну п’ятницю, з якого так полюбляють глузувати українці, серед американців зростає мода на зверхнє ставлення до таких забігів по крамницях.

По-перше, ідучи на розпродажі, із вірогідністю у 99% виходиш не з тим, по що ідеш, а із купою товарів, які не потрібні чи не по кишені.

По-друге, до трендових рухів серед американської молоді – веганства, йоги, розділення сміття – додається «етичний шопінг», за яким треба купувати вдумливо – лише необхідне, безпосередньо у виробників, зроблене в Америці й ще краще, місцеве, і ще не гребувати «блошиними ринками» чи самостійно продавати чи віддавати непотрібні більше речі.

В моєму оточенні, що, звісно, не представляє всю Америку, превалює саме таке помірковане ставлення до покупок.

Крім того, до Чорної п’ятниці деякі магазини електроніки відкриваються власне у четвер вночі – тобто на День подяки. І полишати святкові столи, що тріщать під вагою індички, картоплі і пирогів, щоби мерзнути у листопадову ніч по-під магазином заради сумнівної вигоди, - хочуть усе менше людей.

«З холодним розумом і каменем замість серця»

І все ж, у Чорну п’ятницю й Кіберпонеділок у США можна й добряче заощадити. Щоправда, в окремих категоріях. Найвигідніше – мобільні, телевізори, дрібні побутові прилади, начиння для кухні й дому, одяг і взуття.

Наприклад, за MacBook Pro один із найбільших онлайн-рітейлерів замість $2000 хотів $1500, телевізор-кінотеатр Samsung з діагоналлю 75 дюймів віддавали за $3500 замість $4000, а на ноутбук HP преміум-класу скинули $350 з $1500.

Крім того, експерти радять не забувати про спеціальні сайти, які допомагають відстежувати і протягом року порівнювати ціни на омріяні товари, що продають різні онлайн-платформи.

Ну і пам’ятати, що у щорічних розпродажах можна перевіряти акції не лише не одяг чи техніку, а й на сайтах авіакомпаній, банків, косметичних брендів тощо.

Головне – не шаленіти. Або принаймні пам’ятати, що більшість придбаних у запалі товарів – американські магазини дозволяють легко повернути протягом 30-60 чи навіть 90 днів, часом навіть без оригінального пакування, бірок чи наклейок.

Дивіться також: Чорна п'ятниця: Американці за вихідні витратили вже 6 мільярдів доларів на шопінг. Відео

Чорна п'ятниця: Американці за вихідні витратили вже 6 мільярдів доларів на шопінг. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Всі новини дня

Десантіс уточнює позицію щодо України і називає Путіна «воєнним злочинцем»

Рон Десантіс

Впливовий американський політик губернатор штату Флорида Рон Десантіс в інтерв’ю британській телепрограмі уточнив свою позицію щодо російської війни в Україні після того, як його попередні оцінки викликали критику зокрема від його однопартійців у Республіканської партії США.

Я би не хотів там участі американських військ. Але ідея, що я думаю про виправданість дій Росії - це нісенітниці.

Десантіс, відповідаючи на запитання тележурналіста Пірса Морґана про те, що він раніше назвав російсько-українську війну далекою від сфери інтересів Америки «територіальною суперечкою», тепер сказав, що його оцінки «були неправильно охарактеризовані».

У тих попередніх оцінках, які політик озвучив в розмові 14 березня з американським тележурналістом Такером Карлсоном для каналу Fox News, Десантіс розкритикував те, що він назвав «необмеженим чеком» адміністрації Байдена на допомогу Україні.

Раніше: МЗС України запрошує Десантіса в Україну, а політики в США просять його не ставати “зброєю Путіна”

Оцінки Десантіса підштовхнули дискусії стосовно того, яку політику мають вести США щодо Росії й Путіна, і якою має бути позиція Республіканської партії, в час, коли починається процес визначення претендентів на змагання за президентську посаду на виборах 2024 року.

Тепер Рон Десантіс в оприлюднених 22 березня уривках інтерв’ю для телепрограми «Пірс Морґан без цензури» гостріше скритикував Росію.

«Очевидно, що Росія вторглася - це було неправильно. Вони вторглися в Крим і захопили його 2914 - це було неправильно», - сказав він.

Вторгнення Росії в Україну Десантіс назвав великим прорахунком Путіна, який дорого коштуватиме.

Десантіс підкреслив, що російський президент «ворожий до США», і заявив, що Путіна треба притягати до відповідальності за злочини війни в Україні.

«Я вважаю, що він воєнний злочинець», - сказав Десантіс, зауваживши, що США не член договору щодо Міжнародного кримінального суду.

Далі у витягах з інтерв’ю Рон Десантіс також зауважує: «Я просто не думаю, що для нас є достатній інтерес, щоб розвивати більше залучення. Я би не хотів там участі американських військ. Але ідея, що я думаю про виправданість дій Росії - це нісенітниці».

Дивіться також:

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:21 0:00

Блінкен: агресія Росії проти України та авторитарне керівництво президента Путіна є «гострою загрозою» для інтересів США

Державний секретар США Ентоні Блінкен дає свідчення на слуханнях у підкомітеті з асигнувань Сенату щодо запропонованого президентом Байденом бюджетного запиту для Державного департаменту на 2024 фінансовий рік на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, США, 22 березня 2023 року.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у середу назвав агресію Росії проти України та авторитарне керівництво президента Росії Володимира Путіна «гострою загрозою» для інтересів США, а довгостроковим викликом він назвав політику Китайської Народної Республіки.

Про це Блінкен заявив на післяобідньому слуханні Комітету Сенату з міжнародних відносин, яке відбувалося в рамках виступів керівника американської дипломатії перед законодавцями, на яких він має обґрунтувати політику адміністрації президента США Джо Байдена та запропоновані витрати на міжнародні справи на наступний фінансовий рік, який починається 1 жовтня 2023 року. Державний департамент розраховує отримати у новому фінансовому році 63,1 мільярда доларів США.

«Цей бюджет підтримуватиме нашу безпекову, економічну, енергетичну та гуманітарну допомогу Україні, щоб гарантувати, що війна президента Путіна залишиться стратегічним провалом», – сказав Блінкен, виступаючи перед сенаторами.

Деякі з них виступали з гострою критикою політики Байдена в Україні. Зокрема, республіканець Джим Ріш з Айдахо звинуватив адміністрацію Байдена у тому, що вона «затягує» постачання зброї в Україну і додав, що потрібно брати «приклад з таких союзників, як Польща, і відправити F-16».

Чорноморська угода дала можливість Україні вивезти 24 мільйони тонн зерна

Сенатор-демократ Корі Брукер зі штату Нью-Джерсі запитав про те, що Державний департамент робить для того, щоб Росія дотримувалася домовленості про експорт українського зерна через Чорне море. Він нагадав, що Чорноморську угоду було продовжено 18 березня, але «лише на 60 днів».

Відповідаючи на це запитання Блінкен сказав, що угода про транспортний коридор була необхідна лише тому, що Росія блокувала український експорт зернових на світовий ринок і вона продовжує «гратися» з правилами, щоб зменшити кількість кораблів, що вивозять українське зерно.

«Росіяни продовжують маніпулювати та гратися з кількістю кораблів, яким дозволено пройти. Вони гралися в ігри, щоб зменшити кількість кораблів. Ми щодня наполягаємо в ООН, та в ООН разом з іншими, щоб переконатися, що ця угода виконується і вона є ефективною, результативною», – сказав Блінкен.

Він додав, що завдяки угоді Україна змогла експортувати 24 мільйони тонн зерна, «що дорівнює 8 мільярдам хлібин».

Блінкен також додав, що США є одним з найбільших донорів Світової продовольчої програми, більшість бюджету якої формується за рахунок внесків Америки. При цьому американські служби допомагають не лише нагодувати країни, де населення потерпає від нестачі продовольства, але і допомогти їм створити власні можливості для забезпечення продуктами харчування.

Блінкен: визнання Росії державою, що спонсорує тероризм, може потягти за собою небажані наслідки. Відео

Визнання Росії державою-спонсоркою тероризму може стати вагомим важелем у стримуванні інших держав, таких як Китай, надавати допомогу Москві для продовження її війни проти України. Таку думку висловив сенатор-республіканець Ліндсі Грем,

Гельсінська комісія США відзначила сміливих українських жінок

Дар’я Каленюк - виконавча директорка громадської організації Центр протидії корупції, членкиня Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України

Гельсінська комісія 22 березня відзначила українку Дар’ю Каленюк, виконавчу директорку та членкиню правління Центру протидії корупції, як одну зі сміливих жінок, що невтомно виступають за перемогу України. Відзначення відбулось в рамках місяця жіночої історії у США, про це йдеться на сторінці Гельсінської комісії у Твіттер.

“Дар'я Каленюк перебуває на передовій зусиль, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні. Її відданість захисту верховенства права не похитнулася навіть у розпал повномасштабного вторгнення Росії. Скоріше, вона її подвоїла, та додала до свого портфоліо підтримку перемоги України”, - зазначили в Гельсінській комісії.

Протягом Місяця жіночої історії Гельсінська комісія відзначила також інших українок. Зокрема, 21 березня в комісії наголосили на хоробрості медика-волонтерки Юлії “Тайри” Паєвської, яка разом зі своєю командою "Ангели Тайри" врятувала сотні життів.

“Юлія Паєвська була захоплена в полон російськими військами, зазнавала тортур і побоїв протягом 3 місяців. Вона таємно перевезла відеодокази російських воєнних злочинів у Маріуполі та продовжує виступати на захист своєї країни, особливо потреб медиків”, - йдеться в повідомленні комісії.

Також у березні Гельсінська комісія відзначила доброволицю Ірину “Джоконду”, "маму двох дітей, яка взяла до рук зброю, щоб захистити свою країну під час нападу Росії", і бойову медикиню Анну Олсен, яка служила в останні дні блокади Маріуполя, потрапила в полон і була звільнена під час обміну.

"Олсен провела 6 місяців в ув'язненні як військовополонена, зазнаючи жорстоких фізичних і психологічних тортур, а її донька залишалася в окупованому Херсоні. Вона була звільнена в жовтні 2022 року і продовжує виступати за звільнення в'язнів і притягнення Росії до відповідальності", - зазначили в комісії.

Місяць жіночої історії – щорічна міжнародна акція, що має на меті наголосити на внеску жінок у світову історію та розвиток сучасного суспільства. Офіційно відзначається у березні у США, Великій Британії та Австралії, у зв'язку з Міжнародним днем прав жінок 8 березня.

Дивіться також:

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00

65 українських військовиків, які від січня проходять навчання на системі ППО Patriot в США, завершують програму вже найближчими днями. Чому американці вчаться від українців та з якими головними викликами зіткнулися українські військовики?

Більше

XS
SM
MD
LG