Спеціальні потреби

Шанси України на отримання летальної зброї за президента Трампа оцінюють експерти США


Україна має більше шансів на отримання зброї за Дональда Трампа, ніж це було за попередньої Адміністрації? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Україна має більше шансів на отримання зброї за Дональда Трампа, ніж це було за попередньої Адміністрації? Відео

З початку війни в Україні у 2014 році адміністрація США обговорює можливість надання смертоносної оборонної зброї українському війську. Кінцевого рішення донині не було ухвалено попри зміну у січні господаря Білого дому. Деякі оглядачі у Вашингтоні і у Києві вважають, що Україна має більше шансів на отримання зброї за Дональда Трампа, ніж це було за попередньої адміністрації Барака Обами. Чи справді це так?

Адміністрація президента Трампа запевняє: CША у першу чергу зацікавлені налагодити безпеку в Україні.

Наша мета – відновити українську цілісність і захистити українців, незалежно від їхньої релігії, походження чи мови
Гедер Науерт

«Наша мета – відновити українську цілісність і захистити українців, незалежно від їхньої релігії, походження чи мови. Ми хочемо покращити ситуацією з безпекою в Україні в першу чергу, і ми неодноразово закликали Росію до припинення вогню», - підкреслила прес-секретар Білого дому Гедер Науерт.

Утім, нова адміністрація обережно висловлюється, яким чином досягнути цієї безпеки. Попередній президент США Барак Обама робив ставку виключно на дипломатію.

«Ми надаємо українському війську загальну допомогу, наша мета – не озброювати Україну наступальною зброєю, а просто допомогти їй захистити себе. То ж не буде такого моменту, коли я скажу, ось тепер є сенс надати Україні оборонну зброю. Ми будемо аналізувати ситуацію, що можна зробити, щоб відохотити Росію від подальшої окупації України. І ми сподіваємось, це можна зробити дипломатичним шляхом», - заявив президент Обама на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.

Ми надаємо українському війську загальну допомогу, наша мета – не озброювати Україну наступальною зброєю, а просто допомогти їй захистити себе
Барак Обама

Американський дипломат Вільям Кортні вважає, що Дональд Трамп продовжуватиме політику свого попередника в Україні, попри те, що його риторика щодо Росії відрізняється.

«Зовнішня політика – це сукупність позиції Конгресу, впливу та позиції наших союзників, позиції різних зацікавлених груп, включно з громадою українців у США, яка тут досить гучна. Україна вже має дуже сильну підтримку. Адміністрація Обами запровадила санкції, а адміністрації Трампа їх продовжила. За Трампа були введені нові санкції - їх спричинило, як втручання Росії в наші вибори, так і продовження російської війни на сході Україні», - зазначив екс-посол США в Грузії Вільям Кортні.

Адміністрація Обами запровадила санкції, а адміністрації Трампа їх продовжила
Вільям Кортні

Його колега Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, звертає увагу, що попередня адміністрація вболівала за популяризацію демократії в регіоні більше, ніж це робить нинішня адміністрація.

За його словами президент Трамп, як також і держсекретар Тіллерсон, говорили, що демократія не буде настільки пріоритетною, як це було за адміністрації Обами.

Стосовно безпеки, Пайфер поки що не бачить великих відмінностей у політиці обох президентів. Однак, політолог Дональд Дженсен вважає, що вибір людей, якими оточив себе президент Трамп, свідчить про його пріоритет питанням безпеки.

Ця адміністрація, можливо, має більше бажання ставити питання безпеки понад усе
Дональд Дженсен

«На мою думку, головна різниця в тому, що Білий дім зараз, як виглядає, менш хвилюється популяризацією демократії. Ми бачимо силові дії в Сирії, бачимо рух адміністрації у напрямку надання Україні певних видів смертоносної зброї. То ж ця адміністрація, можливо, має більше бажання ставити питання безпеки понад усе», - сказав Дженсен.

Ймовірні наміри адміністрації США надати Україні смертоносну зброю підтвердив і міністр оборони США Джим Маттіс, коли відвідував Київ з нагоди Дня Незалежності цього року.

Оборонна зброя не може провокувати, якщо ти не агресор, і Україна – не агресор
Джим Маттіс

«Питання надання Україні зброї активно обговорюється. Оборонна зброя не може провокувати, якщо ти не агресор, і Україна – не агресор», наголосив глава Пентагону.

Експерти звертають увагу, що пріоритетність в американській політиці змінюється, тому що Україна вже досягла певного рівня демократії, продемонструвавши це мирним волевиявленням та Революцією гідності.

Дивіться також: Українці Каліфорнії організовують контейнери допомоги для Батьківщини

Українці Каліфорнії організовують контейнери допомоги для Батьківщини. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Інше за темою

XS
SM
MD
LG